czwartek, 17 stycznia 2013

Liebster Award


Hej! Mój blog został nominowany do mojej pierwszej nagrody Muszę stwierdzić, że jako początkujaca blogerka czuję się naprawdę zaszczycona Zostałam nominowana przez Ewę, autorkę blogu: http://ogrod-cardmaking-pasje.blogspot.co.uk/ Może nie jest to żadna prestiżowa nagroda (działa trochę na zasadzie łańcuszka), ale zawsze jest to niesamowicie motywujące, w zwiazku z czym zdecydowałam się wyróżnienie przyjąć i wziać udział w akcji poprzez nominację innych blogów.

Hey! My blog has been nominated for the first award As the beginning blogger I feel really rewarded I was nominated by Ewa author of blog: http://ogrod-cardmaking-pasje.blogspot.co.uk/ (in Polish only…) Maybe it is not very prestigious award (it works a little bit like a chain) but it is always incredibly motivating so I have decided to accept it and take part in this action by nominating my own blogs.

" Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę ". Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym ) oraz zadajesz 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował".

"Liebster Award nomination is received from another blogger in the recognition of a" job well done”. It is awarded to blogs with fewer observers, so it gives the possibility of their deployment. Upon receipt of the prize blogger who receive it should answer the 11 questions received from the person who nomination has been given from. Then you nominate 11 people (telling them about it) and ask 11 questions. You may not nominate a blog that nominated you. "A oto pytania do mnie:

 1. Lubię patrzeć jak... opadają mgły w górach
 2. Boję się...samotności
 3. Nie wiem co to znaczy...nadmiar wolnego czasu; niestety (a może i stety, bo w sumie to mi się nawet to podoba) od jakiś 3 lat ciągle coś robię (a to praca i studia w Manchesterze, a to dwie prace w Londynie, a to znajomi bądź Couchsurferzy nas odwiedzają… no i tak jakoś ten czas zlatuje, że nawet nie wiem kiedy)
 4. Jestem szczęśliwa gdy... zaczynam nową podróż, do miejsca, gdzie mnie jeszcze nie było
 5. Nie rozumiem... ludzi, którzy zabijają innych ludzi w imię swoich idei
 6. Brakuje mi... obecnie podróży… od maja, kiedy to byliśmy w Paryżu, praktycznie nigdzie się nie ruszamy, oszczedzając pieniądze na wyjazd, tak więc to sie niedługo (nawet bardzo niedługo!) zmieni
 7. Na urlop pojechałabym... na koniec świata . A tak na serio to ostatnio (poza Ameryka Południowa) marzy mi się wyprawa samochodem dookoła Islandii z namiotem, ewentulanie Szetlandy. Jakoś coraz bardziej ciągnie mnie na pólnoc…Chyba to ten angielski klimat mnie przyzwyczaił do zachmurzonego nieba, opadów i niskich temeratur
 8. Wściekam się gdy... coś idzie nie po mojej myśli
 9. Najczęściej czytam... książki podróżnicze (surprise, surprise!)
 10. Urzeka mnie zapach...lasu po deszczu
 11. Piszę komentarze na blogach bo... w sumie to bardzo rzadko piszę komentarze na blogach…

27.01.2015.

Dostaliśmy kolejną nominację! :) Tym razem od Wystraszonych W sumie nominowali nas oni już jakiś czas temu, ale ja z moją spostrzegwawczością dopiero to zobaczyłam... Tak czy inaczej postanowiłam odpowiedzieć na zadane nam pytania. Ślicznie dziękujemy za nominację!! :)

Nasze pytania:
 1. Czy chciałabyś/chciałbyś wspiąć się z nami na drzewo? 
  • Jasne! Zresztą sami zobaczcie dlaczego: KLIK. No, a poza tym Boliwia jest jednym z naszych ulubionych krajów, a w Madidi byliśmy tylko na Tres Cruzes, czyli tak naprawdę, to mało w tym parku widzieliśmy! :)
 2. Co motywuje się do działania? (np. jakiś film, książka?) 
  • Adrenalina! słowo "wyjazd". I mnie (Dżasta) książka Pawlikowskiej "W dżungli życia". Wiem, że może jest ona dosyć infantylnie napisana, ale w przeciwieństwie do reszty książek z tej serii, bardzo mi się podoba i zawsze mnie pozytywnie nakręca :)
 3. Co chcesz osiągnąć prowadząc swój blog? 
  • Sława, pieniądze i uwielbienie ;) A tak na serio, to po prostu chcę się dzielić z ludźmi wiedzą o tym jak piękny jest ten świat i że wystarczy bardzo chcieć, aby móc podróżować nawet w najdalsze zakątki. 
 4. Co robisz, gdy biedna, pomarszczona, babcia wyciąga do Ciebie rękę po pieniądze?
  •  Niestety w większości wypadków mówię "NIE" i odchodzę... Bardzo często, zwłaszcza w biednej Boliwii miałam z tego powodu spore wyrzuty sumienia, ale niestety tych babć jest tam za dużo, a ja chcąc nie chcąc nie jestem w stanie wszystkim pomóc. Czasem jednak dawałam jedzenie, jak akurat coś ze sobą mieliśmy. 
 5. W jakich sytuacjach czujesz strach?
 6. Czy robisz postanowienia noworoczne?
  • Kiedyś robiłam i... trzymałam się nich przez pierwszy miesiąc po czym szły w zapomnienie, więc przestałam. Teraz od czasu do czasu mnie natchnie to sobie coś postanawiam, a poza tym regularnie przeglądam moją "Liste marzeń" i jej spełnienie jest moim jednym wielkim postanowieniem :)
 7. Wymień 5 pozytywnych rzeczy, które spotkały się dzisiejszego dnia 
  • O jeny, a dzisiaj miałam akurat taki cięzki dzień! No ale niech będzie :) Poszłam na aerobik (pomimo, że musiałam zostać dłużej w pracy :)). Uśmiałyśmy się z dziewczynami w pracy niemal do łez ze znęcania się nad klawiaturą w czasie kiedy było tyle roboty, że nie było czasu nawet się do siebie odezwać :) Poszłam na lunch do fajnego pubu z koleżanką. Dostałam gorące podziękowanie od upierdliwej baby, za moją ciężką pracę i pójście jej na rękę (co między innymi przyczyniło się do tego, że musiałam zostać dłużej w pracy). Po raz 364 cieszyłam się, że jest to mój ostatni tydzień w płacach i że w poniedziałek zaczynam nową ekscytującą pracę :) No dobra, nawet nie było tak źle :P
 8. Co najbardziej lubisz w mieście w którym mieszkasz
  • To, że można wszędzie dojechać rowerem (no może wszędzie to nie, ale w wiele miejsc) i ma piękne okolice
 9. Czy chciałbyś/chciałabyś napisać książkę, jeśli tak o czym by ona była?
  •  Zdecydowanie o wyjeździe do Ameryki Południowej :)
 10. Czy chciałbyś/chciałabyś żyć z podróży? 
  • A kto by nie chciał,,,,
 11. Czy stresują się wystąpienia publiczne i jak sobie radzisz z tym stresem?
  • Raczej nie, w sumie to lubię prezentacje i pomimo lekkiej tremy czuję się podczas nich jak ryba w wodzie. Kluczem jednak jest chyba odpowiednie przygotowanie. 
Jeszcze raz ślicznie dziękujemy za nominację :)

Here are the questions to me:

 1. 1. I like looking at... falling mist in the mountains 


 1. 2. I'm afraid of… loneliness


 1. 3.  I do not know what it is... an excess of free time, unfortunately (or perhaps fortunately as I actually kind of enjoy it) for the last three years I am still doing something (working and studying in Manchester, having two jobs in London, numerous friends and couch surfers visiting us ... and somehow this time it passing that quickly that I even do not know when)


 1. 4. I'm happy when... I begin a new journey, to a place where I have not been yet


 1. 5. I do not understand... people who kill other people in the name of their ideas


 1. 6. I miss... now: traveling... since May, when we were in Paris, practically we have not been  going anywhere, saving money for the trip, but this will change soon (even very soon!)


 1. 7. For holiday I would go… to the end of the world . But seriously: recently I have been dreaming about the car trip around Iceland with tent; Shetland Islands may be the option. Somehow I am more and more attracted by North. I think this is the English climate which  I got used to the cloudy sky, rain and

 1. 8. I get mad when... something goes wrong


 1. 9. Frequently I read... travel books (surprise, surprise!)


 1. 10. It captivates me... the smell of the forest after the rain


 1. 11. I am writing comments on blogs because... to be honest I very rarely write comments on blogs ...

Pytania ode mnie / Questions from me:

1. Jakie miejsce, ktore odwiedzilas / odwiedziles zrobilo na Tobie najwieksze wrazenie? / Which place you visited made the biggest impression on you?
2. Jakbys mogl / mogla mieszkac w dowolnym miejscu na Ziemi, gdzie by to bylo? / If you can chose any place in Earth to live what would that be?
3. Jaka jest Twoja najwieksza pasja? / What is your biggest passion?
4. Jaka jest Twoja wymarzona praca? / What is your dream job?
5. Jakiego jezyka obcego chcialabys / chcialbys sie nauczyc I dlaczego? / What language would you like to learn and why?
6. Jaka jest twoja ulubiona kuchnia swiata?/ What is your favourite cuisine?
7. Jak wyglada Twoje idealne sniadanie?/ What is your perfect breakfast?
8. Jaki jest Twoj ulubiony srodek transportu? / What is your favourite mean of transport?
9. Cieply deszcz latem czy mrozna sloneczna zima?/ Warm rain in summer or frosty sunny winter?
10. 100% sposob na poprawe humoru? / 100% effective way to improve your mood?
11. Ulubiony alkohol? / Favourite alcohol?

Blogi nominowane przeze mnie: / Blogs nominated by me (unfortunately they are mostly in Polish so I add English description only next to the ones with many pictures)
http://askazwiedzaswiat.blogspot.co.uk/ - Aśka założyła bloga wyjeżdżając do Peru. Siedzi tam już od października i regularnie z humorem opisuje swoje przygody / Asia in Peru, blog only in Polish but have some nice pictures from the country

http://not-bornintheusa.blogspot.co.uk/ - Magda z Tomkiem mieszkali w USA prawie 2 lata i trochę po nich udało się im pojeździć. Przepiękne zdjęcia i romantyczne opisy krajobrazów. Milośnicy natury spania w namiocie / plenty of beautiful pictures from traveling around the USA. Magda and Tomek loves nature and sleeping in tent

http://zwiedzaniewyspy.blox.pl/html - tym razem przenosimy się bliżej domu (szczególnie dla nas) i razem z autorką zwiedzamy Wielką Brytanię / some nice pictures from not very well known places in the UK

http://jakwhotelu.blogspot.co.uk/ - to takie trochę zawodowe zboczenie Ciekawy blog o nowinkach w hotelarstwie.

http://szkicowniczek.blogspot.co.uk/ - blog głównie fotograficzny, zawierajacy przepiękne zdjęcia, które wyglądają jak obrazy namalowane pędzlem wybitnego artysty / mostly photographic blog with amazing pictures which look like the paintings painted by some outstanding artist

http://monikaencolombia.blox.pl/html - i wracamy do blogów podróżniczych: Kolumbia, zwiedzanie, ciekawostki, co nieco historii i porad na temat kraju / nice pictures from Colombia this time

http://pewnegorazuwchile.com/wp/ - zostajemy w klimatach południowoamerykanskich: Chile, życie, zwiedzanie, odkrywanie z punktu widzenia polskiej żony Chilijczyka / and Chile for the one who are interested

http://cutford.blogspot.co.uk/ - kolaże Alicji, niesamowicie oryginalne i pomysłowe. Uwielbiam! / this blog is partially in Italian and partially in English but the most important is not text but wonderful collages made by Cutwoman

http://szeptywmetrze.blox.pl/html - blog chyba nawet w miarę popularny (z tego co wiem juz niejednokrotnie nominowany do ‘Liebstera’, który strasznie lubię czytać: wywody na różnorakie życiowe (i nieco mniej życiowe ) tematy. Świetna lektura z rana.

http://przemyslawbak.com.pl/blog/ - kolejny blog fotograficzny, zdjęcia będące odzwierciedleniem prawdziwej pasji dla fotografii / another blog about photography. Pictures which are the effects of real passion for photography

http://www.zyciejestpiekne.eu/ - jeden z najbardziej pozytywnych blogow jakie czytam; jest już chyba nawet bardzo popularny, ale myśle, ze zasługuje na jeszcze większą popularność (chociażby po to, aby ta pozytywną energię rozsiewać po świecie), Michal ma swoje marzenia i nie boi się ich realizować. Mało tego: udziela porad jak sie zabrac za spełnianie swoich własnych marzeń

4 komentarze:

 1. Dzięki za nominację. To jest zawsze super motywacja, aby dalej pisać bloga. Niestety ostatnio cierpię na deficyt czasu. W wolnej chwili przy okazji kolejnej notki, podziękuję za nagrodę na swoim blogu.
  Ameryka Południowa jest również na mojej liście wymarzonych podróży. Mam nadzieje, że odkładacie właśnie na to. Czekam z niecierpliwością na relacje.
  Jeszcze raz dzięki!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za uznanie Dżasta! Jak tylko ogarnę najpilniejsze tematy, odpowiem na Twoje pytania:) Buziaki!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ileż interesujących blogów! Ale mam teraz lektury do nadrobienia ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z dużym poślizgiem, ale wreszcie odpisałam :)
  http://szeptywmetrze.blox.pl/2013/03/zaspalam-po-odbior-nagrody.html#axzz2O54RfEPt

  Dzięki za wyróżnienie i szczęśliwego podróżowania!

  OdpowiedzUsuń